KOCHAM WIĘC NIE MUSZĘ SIĘ BAĆ

Loading...

wtorek, 2 grudnia 2008

Biblia & homoseksualizm

- Księga kapłańska


Nie potrafię się doszukać w biblii żadnych sensownych wzmianek na ten temat. np. ks. KAPŁAŃSKA wspomina na ten temat dwa razy:


Kpł 18; 22:"Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!"


Kpł 20; 13:"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."


trudno jednak powoływać się na te fragmenty biblii z kilku powodów. mianowicie:


Pan wezwał Mojżesza i tak powiedział do niego z Namiotu Spotkania

«Mów do Izraelitów i powiedz im: Jeśli kto z was zechce złożyć dar z bydląt dla Pana, niech złoży go albo z cielców, albo z mniejszego bydła.
chociażby na przykładzie pierwszych słów tej księgi, jak można uznać za natchnioną księgę, która zaczyna się od takiego wątku? dalej jest o tym jakie ofiary powinni składać ludzie w zależności od statusu społecznego. i tak się ciągnie o ofiarach z bydląt przez 7 rozdziałów. ciekawie robi się później: w rozdziale 7 pojawia się Zakaz spożywania tłuszczu i krwi dalej co jeszcze ciekawsze
Kapłanom nie wolno pić wina podczas służby liturgicznej (nawet nie chcę słyszeć co na to kościół katolicki skoro jest autorem tego tłumaczenia) i kończąc zagłębianie się nad księgą kapłańską (choć jest o wiele dłuższa) ZWIERZĘTA CZYSTE I NIECZYSTE bardzo ciekawa część rozdziału o tym że można zjadać zwierzęta które przeżuwają jedząc i mają rozdzielone kopyta ale tych co przeżuwają a kopyt rozdzielonych nie mają (cokolwiek to znaczy) jeść nie wolno bo są nieczyste.

szczerze mówiąc kiedy ktoś w dyskusji zapodał mi ten fragment (o obrzydliwości homoseksualizmu) zwątpiłem w swoje racje, jednak gdy przyjrzałem się tej księdze dogłębnie zwątpienie znikło jak kamfora. nie dorzeczne i nie do przyjęcia nakazy i zakazy które miały oczywiście pełną racje bytu w tamtych czasach (gdy Bóg mieszkał w namiocie a kilka wieków wcześniej zapewne był jeszcze słońcem) nie mogą być brane pod uwagę dziś.

Chociażby również dlatego że jakieś dwa tysiące lat temu "umarł na krzyżu dla naszego zbawiania" (byśmy nie musieli zabijać biednych bydlątek) a sam za swojego życia nie wspomniał słowem na temat homoseksualizmu.


2 komentarze:

Krzyśka pisze...

Rdz 1:27 "[...]Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich."
/
Rdz 5:2 "Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich oraz błogosławił im i nazwał ich ludźmi, gdy zostali stworzeni."

Nie mężczyznę i mężczyznę...

Krzyśka pisze...

w Nowym Testamencie w Liście do Rzymian w 1 rozdziale (głównie wersety od 26 do 32) jest o homoseksualiźmie.

tam homoseksualizm jest nazwany zboczeniem...

Rz. 1:32: "Oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią."

Nie unieważniaj Starego Testamentu. Biblia przetrwała tyle lat w takiej postaci, bo Bóg tak chciał. Wszystko co jest w niej napisane to Słowo Boże. I wersety, które podałeś wyraźnie mówią, że to co robisz jest grzechem. A grzech to śmierć.